اصول مراقبت افزایش کارایی و عمر یخچال فریزر

یخچال یکی از کاربردی ترین لوازم در آشپزخانه هر خانه برای نگهداری و جلوگیری از فاسد شدن مواد غذایی استفاده می شود .برای افزایش طول عمر این دستگاه باید نکاتی را در نظر داشته باشیم . چنان چه نکاتی را برای مراقبت از یخچال فریزر در نظر نداشته باشیم ، هزینه های فراوانی را برای خرید قطعات و تعمیرات یخچال فریزر باید بپردازیم .

شرکت آکوسرویس با بکارگیری افراد آموزش دیده و باتجربه در زمینه تعمیر و نگهداری لوازم خانگی خدماتی با کیفیت و مقرون به صرفه ای را جهت تعمیرماشین لباسشویی ، ماشین ظرفشویی ،تعمیر جاروبرقی، تعمیرات کولرگازی و تعمیر یخچال فریزر ساید بای ساید را برای مشتریان خود ارائه می دهد . ما در ادامه قصد داریم شما را با مهم ترین اصول نگهداری و مراقبت از یخچال فریزر آشنا کنیم .

برای مراقبت از یخچال فریزر چه اقداماتی لازم است ؟

تمیزکردن کویل های کندانشور: کویل های کندانسور مسئولیت حذف گرما از دستگاه یخچال فریزر را دارند. بهتر است در سال دو بار کویل های کندانسور را تمیز کنید . زمانی که گرد و غبار به کویل های کندانسور چسبیده هستند حذف گرما برای یخچال فریزر کار سخت خواهد بود و باعث مصرف انرژی بیش تر دستگاه می شود .چنان چه کویل های کندانسور یخچال فریزر به طور مرتب تمیز نشود ، مشکلات و تعمیرات یخچال فریزر را به همراه خواهد داشت .

تعویض و تمیز کردن واشر : مهر و موم لاستیکی بیرون درب یخچال که وظیفه اصلی آن از بین بردن هوای گرم می باشد .واشر را به طور مرتب با استفاده از یک پاک کننده تمیز کنید .با گذشت زمان امکان دارد واشر ضعیف و پاره و شل شوند . زمانی که این اتفاق می افتد هوای گرم وارد یخچال فریزر شده و باعث می شود گرما داخل یخچال فریزر از بین نرود و به دنبال آن افزایش انرژی را به همراه خواهد داشت .واشرها قیمت چندانی ندارند و می توان به راحتی آن ها را تعویض کنیم .

حتما:

در صورت ایجاد هر گونه مشکل و خرابی در یخچال فریزر خود می توانید با مجموعه آکو سرویس تماس بگیرید و با کارشناسان و مشاورین مجموعه ما در مورد مشکل به وجود آمده صحبت داشته باشید تا در صورت نیاز نیرو جهت برطرف کردن مشکل ایجاد شده به محل مورد نظر اعزام گردد .

یکی از مهم ترین اصول مراقبت از یخچال فریزر از بین بردن یخ یخچال فریزر می باشد .برای از بین بردن یخ داخل یخچال ابتدا مواد غذایی را از داخل یخچال فریزر خارج کنید ، سپس دستگاه را از برق جدا کرده و اجازه دهید با گذشت زمان یخ یخچال به مرور ذوب شود .زمانیکه یخ به طور کامل ذوب شد ،دستگاه را به برق بزنین و منتظر بمانید دمای داخل یخچال به دمای اصلی برسد و در نهایت مواد غذایی را در یخچال قرار دهید،اگر دستگاه یخچال فریزر یخ زدایی خودکار دارد، دیگر نیازی به انجام این کارها نیست .

یخچال را به صورت هفتگی تمیز کنید . از پارچه ای خیس برای پاک کردن و حذف چربی های قفسه و دیواره ها استفاده کنید .با استفاده از پاک کننده ها می توانید لکه های درب و دستگیره را از بین ببرید. از ظروف نگهداری غذا برای حذف بو و نگهداری طولانی مدت از مواد غذایی استفاده کنید . از دیگر اصول نگهداری و مراقبت از یخچال فریزر می توان به گندزایی کردن یخچال فریزر اشاره کرد . هر چند وقت یکبار با استفاده از یک ضد عفونی کننده مخصوص بوها را از بین ببرید .هر شش ماه فیلتر تصفیه آب را تعویض کنید .

نکات مهم در مراقبت از یخچال فریزر

  • از قراردادن وسایل سنگین بر روی یخچال جدا خودداری کنید .
  • یخ زدایی یخچال فریزر را حداکثر هر ۶ ماه یکبار انجام دهید .
  • دور بودن یخچال فریزر از لوازم گرمازایی چون اجاق گاز ، شوفاژ ، بخاری و ..
  • برای ایجاد جریان هوا در پشت یخچال فریزر ۲۰ سانتی متر با دیوار فاصله داشته باشد.
  • از تراز بودن یخچال به منظور جلوگیری از صدا و فشار بر موتور یخچال ، مطمئن شوید.
  • از قراردادن یخچال فریزر کنار پنجره خودداری کنید تا در اثر نور خورشید آسیب نبیند .

تعمیر تخصصی ماشین یخچال فریزر

تعمیر لوازم خانگی در تهران (در محل)

جهت نصب، سرویس و تعمیر لوازم خانگی خود با متخصصین اکوسرویس تماس بگیرید: تلفن: ۳۳۰۰۰۹۴۴-۰۲۱

آکو سرویس متخصص تعمیر انواع لوازم خانگی (یخچال فریزر ، هود ، فر ، اجاق گاز، ماکروفر ، ماکروویو و …)در تمام نقاط شهر تهران بصورت ۲۴ ساعته

تعمیر لوازم خانگی در شمال تهران، تعمیر لوازم خانگی در غرب تهران، تعمیر لوازم خانگی در شرق تهران، تعمیر لوازم خانگی در جنوب تهران.

آکو سرویسآکوسرویستعمیر در منزلتعمیر لوازم خانگیتعمیر لوازم خانگی در تهرانتعمیر لوازم خانگی در محلتعمیر یخچالیخچال فریزر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *