فناوری اینورتر در لوازم خانگی

در مقاله زیر به شرح تکنولوژی اینورتر در لوازم خانگی مانند کولر گازی، ماشین لباسشویی، یخچال فریزر، ساید بای ساید و مایکروفر می‌پردازیم:

 

فناوری اینورتر چیست؟

اینورتر دستگاه الکترونیکی هست که با  تبدیل برق تکفاز به سه فاز و تغییر فرکانس برق ، دور موتور های الکتریکی RPM را تغییر و کنترل میکند .و در این تغییر دور الکترو موتور گشتاور موتور کاهش نمی یابد .با این فناوری الکتروموتور های لوازم خانگی همه سه فاز می شوند ، و مشکل استارت اولیه که مصرف غیر مفید برق داشت از بین رفته و دور الکتروموتور هموار در کنترل برد دیجیتال دستگاه خواهد بود .طول عمر الکتروموتور ها خیلی بیشتر و استهلاک انها بشدت کم میشود .

 

تکنولوژی اینوررتر

اینورتر یا مبدل به معنای وارونه گردان یا معکوس کننده می باشد و درسیستمهای کمپرسوری به معنای دور متغیر بوده به طوریکه چرخش کمپرسور دورانی و سرعت آن متغیر است و بسته به دما و رطوبت تنظیمی توسط کاربر دورکمپرسورکم یا زیاد می شود و هیچ وقت کمپرسور در زمانی که به دمای دلخواه کاربر برسد خاموش کامل نمی شود فقط دورآن کم شده و با حداقل مصرف برق کارمی کند و بسته به نیاز مجدد شروع به کار با دور بالا می کند. پس همیشه دور کمپرسور زیاد یا در جهت عکس کم شده و به اصطلاح کمپرسور استارت اضافه نمی کند و عمل اتومات کردن و استارت کردن کمپرسور که باعث اصلی مصرف برق زیاد است در این سیستمهای اینورتر اتفاق نمی افتد. اینورتر درواقع با تغییر فرکانس و ولتاژ برق باعث کاهش مصرف شده و تمام عملکرد دستگاه هوشمند می باشد.

کمپرسورهای اینورتر عمدتا” با گاز جدید ۴۱۰ که سازگار با محیط زیست است کارمی کند و درنتیجه راندمان دستگاه بالاتر می باشد

 

تکنولوژی اینورتر در یخچال فریزر

در یخچال فریزرهای امروزی دیگر یک الکترو موتور ۲۰۰ وات برای یک فریزر ۱۸ فوت استفاده نمی شود .بلکه حداکثر یک الکتروموتور ۱۲۰ وات سه فاز با گاز مبرد R600 استفاده میشود که جریان مصرفی ان حدود ۰.۵۵ امپر می باشد .این میسر نشده است مگر با فناوری اینورتر .تازه این همه ماجرا نیست ، بلکه چندین مزیت دیگر هم این فناوری برای ما و محیط زیست دارد .از نظر اقتصادی هم مصرف برق و انرژی خیلی کم شده است ، هم استهلاک و خرابی الکترو موتور بسیار کمتر شده است .و کنترل دستگاه توسط برد دیجیتال بسیار دقیق شده  استاز نظر زیست محیطی صدای کمپرسور های دیجیتال  خیلی کمتر شده است.

 

فناوری اینورتر در لباسشویی

موتور های لباسشویی در فناوری های جدید دو تغییر داشته اندهم اینورتر شده اند و” هم دایرکت درایو ” direct drive ,یعنی انتقال حرکت بدون واسطه .به عبارت دیگر حذف تسمه رابط بین الکتروموتور و درام لباسشوییموتورهای یونیورسال لباسشویی اتوماتیک با اینورتری شدن دیگر هم عمر بیشتر دارند و هم قدرت بیشتر .

 

فناوری اینورتر دیجیتال در ماکروفر

ماکروفرهای معمولی برای کنترل توان قدرت مگنترون ماکروفر  با خاموش روشن کردن های متوالی قدرت ماکرو فر را تنظیم میکننداما با فناوری اینورتر قدرت مگنترون کم و زیاد میشود و این چندین فاید ه دارد . یعنی دیگر برای کنترل قدرت ماکروفر که معمولا ۹۰۰ وات میباشد .نیاز نیست برد کنترل به تناوب برق مگنترون را خاموش و روشن کند .بلکه قدرت ورودی به مگنترون را کم و زیاد میکند .

 

فناوری اینورتر در کولر گازی

کمپرسور کولر گازی در حالت استارت بیشترین مصرف برق را دارد و قسمت زیاد این مصرف هم برای مصرف رااکتیو یا غیر مفید هست .که موجب هزینه زیاد برق و استهلاک زیاد کمپرسور میشود .با اینورتری شدن کمپرسور کولر گازی مصرف برق ان در لحظه استارت خیلی کم شده و مصرف غیر مفید کمپرسور بشددت کم شده است .با این تکنولوژی دیگر نیاز به خاموش روشن شدن های پی در پی کمپرسور کولرگازی توسط برد الکترونیک نیست ،بلکه با تغییر دور کمپرسور میزان قدرت سرمایش را کم میکند تا با شیب ملایم به نقطه مطلوب برسد برای اتوماتیک کردن .

 

مزایای استفاده از موتور اینورتر

با موتور اینورتر می‌توان جریان متناوب با فرکانس دلخواه به موتور رساند و موتور را با سرعت دلخواه کنترل کرد. این همه دردسر برای این که دور موتور را تنظیم کنیم؟ این به چه‌کاری می‌آید؟ پاسخ این است که پروسه کم ‌و زیاد کردن دور موتور، مصرف انرژی و استهلاک به‌ شدت کمتری نسبت به حالت سنتی (قطع و وصل پیاپی) دارد. اینورتر به‌ صورت کاملا خودکار جریان برق را در حین راه‌اندازی به مقدار لازم افزایش و در حین کار به مقدار لازم کاهش می‌دهد، بنابراین به‌ طور کلی هزینه برق مصرفی، کاهش چشم‌گیری خواهد داشت. به‌عنوان مثال اگر یک موتور با جریان ۱۰ آمپر کار کند در هنگام راه‌اندازی این جریان به ۶۰ آمپر می‌رسد و در صورت استفاده از موتور اینورتر، این جریان حداکثر به ۱۲ آمپر می‌رسد.

به‌علاوه این روش راه‌اندازی نرم موتور بدون هیچ‌گونه ضربه به قسمت‌های مکانیکی مثل کوپلینگ‌ها، گیربکس‌ها، تسمه‌ها و زنجیرها اتفاق می‌افتد و در نتیجه طول عمر مفید موتور و سایر قسمت‌های مکانیکی افزایش می یابد و مشتری‌ها کمتر درگیر دردسر تعویض وسیله می‌شوند. جالب این که بعضی از کمپانی‌هایی که از این موتور استفاده می‌کنند بین ۱۰ تا ۲۰ سال دستگاه را گارانتی می‌کنند که این یک موقعیت عالی برای مصرف‌کنندگان است.

 

تعمیر لوازم خانگی در تهران (در محل)

جهت نصب، سرویس و تعمیر لوازم خانگی خود با متخصصین اکوسرویس تماس بگیرید: تلفن: ۳۳۰۰۰۹۴۴-۰۲۱

آکو سرویس متخصص تعمیر انواع لوازم خانگی (هود ، فر ، اجاق گاز و …)در تمام نقاط شهر تهران بصورت ۲۴ ساعته

تعمیر لوازم خانگی در شمال تهران، تعمیر لوازم خانگی در غرب تهران، تعمیر لوازم خانگی در شرق تهران، تعمیر لوازم خانگی در جنوب

آکوسرویساینورترتعمیر اجاق گازتعمیر فرتعمیر فر در تهرانتعمیر لوازم خانگیتعمیر لوازم خانگی در تهرانتعمیر هودتعمیر هود در تهرانفناوری اینورتر در لوازم خانگی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *