مایکروویو چیست؟

مایکروویو یکی از لوازم خانگی ست که انقلابی در آشپزخانه های مدرن بر پا کرده است. این وسیله طراحی شده است تا غذا را با استفاده از پرتوهای الکترومغناطیسی که اشیا را از درون گرم می کند، بپزد.

این وسیله برای گرم کردن سریع غذا استفاده شده و کارهای زمان بری مانند ذوب کردن کره یا گرم کردن َآب را به سرعت انجام می دهد.

طرز کار مایکروویو

مایکروویو امواج الکترومغناطیس را با فرکانس ۲۴/۲ گیگاهرتز و طول موج ۲/۱۲ سانتی متر به درون غذا می فرستد. این کار باعث می شود مولکول های آب در غذا به لرزش در آمده و در نتیجه اصطکاک مولکول های با هم، گرما ایجاد شود.

به این طریق غذا در مایکروویو از درون می پزد و به همین خاطر است که غذاهای یخ زده و یا خشک (مانند برنج) به خوبی در مایکروویو نمی پزند.

رطوبت حاصل از یخ زدگی و غذاهایی که فاقد رطوبت هستند، به پرتوهای مایکروویو پاسخ سریع و یکنواخت نمی دهند.

برای حصول اطمینان از اینکه غذا یکنواخت می پزد، مایکروویوهای دارای یک صفحه چرخان هستند تا غذا را در هنگام پخت بچرخاند. مایکروویو حاصل یک اکتشاف تصادفی توسط دکتر پرسی لبارون اسپنسر ، یک خودآموز مهندسی الکترونیک که در شرکت رایتئون کار می کرد، می باشد.

تعمیر ماکروویو

در سال ۱۹۴۶، در حالی که او بر لوله های خلا مگنترون، برای بهبود تکنولوژی رادارر کار می کرد، در طول یک لوله خلا قدم می زد که متوجه شد شکلاتی که در جیبش بوده است، ذوب شده است.

او فهمید که امواج میکرو که از لوله های خلا ساطع می شوند، قابلیت پخت غذا را دارند و برای امتحان این نظریه دانه ذرت را در مکان مشابه قرار داد. نتیجه آزمایش او اولین پاپ کورن درست شده با مایکروویو در دنیا بود.

تعمیر ماکروویو در منزل شما

اولین مایکروویو

در سال ۱۹۴۷، شرکت رایتئون اولین مایکروویو در دنیا را که وزنی بالای ۷۵۰ پوند و ارتفاعی به اندازه ۵ فوت داشت، به قیمت ۲۰۰۰ دلار تولید کرد که تنها در آشپزخانه های صنعتی استفاده می شد.

رایتئون در سال ۱۹۵۲ اجازه استفاده از تکنولوژی مایکروویو را به شرکت تاپان استوو ، داد اما اولین مایکروویو این شرکت که در سال ۱۹۵۵ به بازار آمد، قیمتی حدود ۱۰۰۰ دلار داشت که بازار را از رایتئون ربود.

سپس رایتئون شرکت آمانا ، را در سال ۱۹۶۵ خرید که در سال ۱۹۶۷ مایکروویوی تولید کرد که قیمت آن ۶۰۰ دلار بود؛ که البته هنوز برای استفاده خانگی بالا بود. در ابتدا مایکروویو در ژاپن محبوب تر از امریکا بود.

اما تا سال ۱۹۷۵ مردم امریکا به استفاده از مایکروویو رغبت بیشتری نشان دادند به این دلیل که می توانستند اجاق گازهایشان را بفروشند.

تا سال ۱۹۷۶ مایکروویو که در خانه ۵۲ میلیون امریکایی وجود داشت، از ماشین ظرفشویی محبوبیت بیشتری پیدا کرد.

بخش ها و لوازم جانبی مایکروویو

تمام مایکروویوها از اجزای پایه ای مختلفی تشکیل شده اند. یکی از این اجزا فیوز است که به کابل برق متصل می باشد. فیوز می تواند در صورت داغ شدن بیش از حد دستگاه و یا ایجاد اتصال کوتاه در یکی از مدارها، دستگاه را خاموش کند.

جزء دیگر یک مبدل ولتاژ بالا می باشد که برق را به قسمت بعدی که مگنترون است، می فرستد. این دو قسمت کارشان تنظیم سطح مورد نیاز پرتوافکنی مایکروویو برای پخت غذا می باشد.

تعمیر ماکروویو غرب تهران

تابش پرتو توسط مایکروویو در مگنترون ایجاد می شود و پرتو در طول یک هدایت کننده که در بالای محفظه داخلی مایکروویو یعنی جایی که غذا در آن قرار دارد، می باشد، حرکت می کند.

سپس این پرتو از یک تیغه همزن چرخان عبور کرده و بر غذا تابیده می شود و باعث گرم شدن آن می شود. دیواره محفظه داخلی مایکروویو از فلز ساخته شده است تا پرتوها را مدام بازتابیده کرده و به سمت غذا دوباره هدایت کند.

در مایکروویوهای مدرن، یک کلید ایمنی وجود دارد که زمانی که در مایکروویو باز است، انرژی آن را قطع می کند. مایکروویوها همچنین دارای تایمری هستند که به تور خودکار بعد از گذشت زمان تعیین شده، دستگاه را از کار کردن متوقف می کند.

اکثر مایکروویوهای مدرن دارای ساعت، تایمر دیجیتال و صفحه چرخان برای چرخاندن غذا در هنگام پخت هستند. همچنین مایکروویوها دارای صفحه کلیدی هستند تا کاربر برنامه مورد نیاز خود را از آن طریق انتخاب کند.

علاوه بر این، مایکروویوها ممکن است دارای قفسه های متحرک و سنسورهایی برای جلوگیری از پخت بیش از حد غذا هستند.

تعمیر ماکروویو در شرق تهران

انواع مختلف مایکروویو

مایکروویو رو میزی اولین مایکروویوی بود که به بازار وارد شد. سپس، مایکروویوهای بالای گاز و مایکروویوهای کابینتی به بازار ارائه شد. مایکرویووهای رومیزی ارزان قیمت تر بوده و حمل راحتی دارند.

اما فضای با ارزش کانتر را اشغال می کنند. مزیت این مایکروویوهای این است که می توانید هنگام عوض کردن خانه خود آن ها را با خود ببرید.

مایکروویوهای بالای گاز و کابینتی فضای کانتر را اشغال نمی کنند اما قیمت بالاتری دارند و قابل جابجایی نیستند و همچنین شاید نیاز باشد توسط فردی متخصص نصب شوند.

مایکروویوهای کانوکشن دارای المنت گرم کننده و فن هستند که غذا را با گرما دادن بیرونی و درونی می پزد.

برای تعمیر ماکروویو در جنوب تهران همین الان با ما از طریق تلفن های نوشته شده در پایین همین صفحه تماس حاصل نمایید.

مصرف انرژی مایکروویو

نرخ مصرف انرژی مایکروویو به طور معمول بین ۷۵۰ تا ۱۱۰۰ وات است. این مقدار بالاتر از یخچال و پایین تر از اتو می باشد. مصرف در واحد کیلووات بر ساعت حدود kWh 200 است که بیشتر از یک تلویزیون رنگی و کمتر از یک فر برقی ست.

برای به جوش آوردن یک فنجان آب، یک مایکروویو ۲۵% بیشتر از یک اجاق گاز برقی انرژی مصرف می کند. البته این تفاوت ناچیز است و در هزینه ها تاثیر زیادی ندارد.

تعمیر ماکروویو در منزل شما

گرم کردن دوباره غذا در مایکروویو ۸۰% انرژی کمتری نسبت به گرم کردن آن با اجاق گاز معمولی مصرف می کند. این مسئله نشان دهنده این است که اولین مزیت مایکروویو در گرم کردن دوباره غذا و پخت مقدار کم غذا می باشد.

تعمیر ماکروویو در محل شما در سراسر تهران

تعمیر لوازم خانگی در تهران (در محل)

جهت نصب، سرویس و تعمیر لوازم خانگی خود با متخصصین اکوسرویس تماس بگیرید: تلفن: ۳۳۰۰۰۹۴۴-۰۲۱

آکو سرویس متخصص تعمیر انواع لوازم خانگی (هود ، فر ، اجاق گاز، ماکروویو و …)در تمام نقاط شهر تهران بصورت ۲۴ ساعته

تعمیر لوازم خانگی در شمال تهران، تعمیر لوازم خانگی در غرب تهران، تعمیر لوازم خانگی در شرق تهران، تعمیر لوازم خانگی در جنوب تهران.

 

آکو سرویستعمیر در منزلتعمیر لوازم خانگی در تهرانتعمیر ماکروویوتعمیر ماکروویو در تهرانتعمیر ماکروویو در محلتعمیر ماکروویو در منزلماکروویوماکروویو چیست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *