چگونه چفت درب انواع مایکروفر را تعمیر کنیم ؟

درب مایکروفر دارای اهمیت و کارکرد ویژه‌ی ایمنی در مایکروفر است. هر گونه نقص در درب می‌تواند خطراتی را بهمراه داشته باشد. درست بسته شدن درب در مایکروفر توسط میکروسویچ‌ها کنترل می‌شود. بنابراین اگر درب ماکروفر درسته بسته نشود، مایکروفر اصولاً نباید روشن شود.

مایکروفرها با امواج الکترومغناطیسی با طول موج خاصی کار می‌کنند که قادر است مولکول‌های آب را به ارتعاش درآورد، ارتعاش مولکول‌های آب داخل مواد غذایی تولید گرما می‌کند و در نتیجه غذا می‌پزد. اگر درب درست بسته نشود ولی میکروسویچ‌ها اجازه‌ی روشن شدن به مایکروفر را بدهند ممکن است امواج از محفظه‌ی حفاظت شده خارج شوند.

در اینجا درباره‌ی تعمیر درب مایکروفر توضیحاتی خواهیم داد تا بتوانید در صورت امکان نسبت به تعمیر مایکروفرتان اقدام کنید. ولی اکیدا توصیه می‌شود که تعمیر قسمت‌های برقی مایکروفر را به تکنسین‌های ماهر بسپارید.

مجموعه‌ی چفت درب

اگر درب مایکروفر بسته یا چفت نمی‌شود، معمولاً مشکل از مجموعه چفت درب است. مجموعه چفت درب غالباً دارای دو قلاب است که به نگهدارنده‌ی میکروسویچ در بدنه‌ی مایکروفر وصل می‌شود. وقتی قلاب درست کار می‌کند، با میکروسویچ‌های را فشار داده و برق مایکروویو وصل می‌شود. مجموعه‌ی چفت دارای فنری است که کشش لازم برای درگیر کردن قلاب‌ها را تأمین می‌کند. اگر قلاب شکسته باشد یا فنر خراب شده باشد، لازم است که کل مجموعه چفت درب عوض شود. برای دسترسی به این قطعات، برق مایکروفر را قطع کرده و پنل داخلی درب که با زبانه‌های پلاستیکی سرجایش قرار گرفته را در آورید.

فنرها

اگر درب مایکروفر قفل یا بسته نمی‌شود، ممکن است که فنرها خراب شده باشند. خوشبختانه این تشخیص و بررسی این مشکل خیلی آسان است و خودتان می‌توانید انجام دهید. فنرهای برای این هستند که درب مایکروفر در مدل‌هایی که درشان به سمت پایین باز می‌شود بسته بماند. معمولاً دو فنر یکی سمت راست و یکی سمت چپ قرار دارد. برای بررسی فنرها، برق اصلی مایکروفر را قطع کرده و پنل‌های درب را در آورید. فنرهای در قسمت پایین درب قرار دارند. فنرها را برای شکستگی یا پوسیدگی بررسی کرده و در صورت نیاز آن‌ها را تعویض کنید.

 

تعمیر تخصصی مایکروفر

تعمیر لوازم خانگی در تهران (در محل)

جهت نصب، سرویس و تعمیر لوازم خانگی خود با متخصصین اکوسرویس تماس بگیرید: تلفن: ۳۳۰۰۰۹۴۴-۰۲۱

آکو سرویس متخصص تعمیر انواع لوازم خانگی (هود ، فر ، اجاق گاز، ماکرفر و …)در تمام نقاط شهر تهران بصورت ۲۴ ساعته

تعمیر لوازم خانگی در شمال تهران، تعمیر لوازم خانگی در غرب تهران، تعمیر لوازم خانگی در شرق تهران، تعمیر لوازم خانگی در جنوب تهران.

آکو سرویستعمیر در ماکروفرتعمیر در ماکروفر در منزلتعمیر در منزلتعمیر لوازم خانگیتعمیر لوازم خانگی در تهرانتعمیر لوازم خانگی در محلتعمیر ماکروفرتعمیر ماکروفر در تهران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *